Historia

Firma Holservice powstała w 1989 roku i od samego początku prowadzona jest przez dwóch wspólników Marka Jarmołowicza oraz Macieja Drapellę.


ROK 1989 

Od samego początku prowadzenia firmy najważniejszymi zasadami jest rzetelność i uczciwość w stosunku do naszych Klientów. Doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu jak ciężko pracuje się na dobry wizerunek firmy więc stale podnosimy standardy naszych usług.

Początki były... ciekawe . Ze zgromadzonych wspólnie pieniędzy zakupiliśmy pierwszy pojazd "ratownictwa drogowego" marki GAZ 69 z motylem holowniczym czyli klasyczną dwukółką.

ROK 1992

Z uwagi na kłopoty z pojazdami powypadkowymi , które miały uszkodzone obie osie firma poczyniła poważny krok naprzód i dokupiła ... przyczepę lawetę. Nasze dążenia do unowocześniania parku maszyn spowodowało, że zakupiliśmy specjalistyczny (jak na rok 1992 rok) holownik na bazie Forda Transita, który był wyposażony w wysięgnik hydrauliczny. Przysporzył on nam wiele radości, splendoru i nowych kontrahentów.

Sukcesywnie w firmie pojawiły się pojazdy Mercedes 508 i Mercedes 608, które na owe czasy były "szczytem techniki".
Następny nabytek, stanowiący poważny krok naprzód, to zakup fabrycznie nowego Mercedesa 914 z ruchomym pokładem hydraulicznym umożliwiającym przewóz dwóch, a z przyczepą trzech samochodów jednym transportem. Do dzisiaj wszystkie pojazdy dzielnie pracują w naszej firmie.

ROK 2003

W 2003 roku do grona pojazdów dołączył samochód marki VW T4 spełniający rolę pojazdu patrolowego umożliwiającego również przewóz do 9 osób.

Wzrastające zapotrzebowanie na usługi z zakresu holowania pojazdów ciężarowych oraz ciągłe dążenie do rozwoju firmy było inspiracją do zakupu ciężkiego holownika.Wybór padł na pojazd marki Magirus Deutz Jupiter.

ROK 2004

W 2004 roku dołączyła do niego specjalistyczna Scania z pełnym wyposażeniem umożliwiającym pomoc w każdej sytuacji drogowej. Wpełni wyposażony holownik ratownictwa drogowego, oprócz wysięgnika hydraulicznego, HDS-u ma na swoim wyposażeniu także agregat prądotwórczy, piły spalinowe do stali i betonu, maszt oświetleniowy do prac nocnych oraz pełne wyposażenie do akcji ratowniczych. 

ROK 2005

W 2005 roku zakupiliśmy specjalistyczną platformę hydrauliczną wykonaną w firmie Eurotechnik z wysięgnikiem holowniczym zamontowaną na podwoziu Mercedesa 1117.

ROK 2007

Kolejnym nowym pojazdem w naszej firmie jest Mercedes Sprinter w kabinie załogowej umożliwiajšcy holowanie pojazdu osobowego wraz ze wszystkimi jego użytkownikami (rocznik 2007). Dodatkowe wyposażenie to ogrzewanie postojowe oraz klimatyzacja.

Do floty ciężkich holowników w 2007 roku dołączyła kolejna Scania 142H z pełnym wyposażeniem umożliwiającym holowanie pojazdów ciężarowych. Jest ona wspaniałym uzupełnieniem floty ciężkich holowników, pomocna przy wiekszych akcjach ratowniczych wymagających użycia większej liczby ciężkiego sprzętu. 

ROK 2009

Następnym nabytkiem jest Mercedes 814 , który wypełnił lukę po sprzedaży najstarszych (bardzo zasłużonych i niezawodnych) samochodów marki Mercedes 508 i Mercedes 608. Stacjonarna platforma i odpowiednio dobrany rozstaw osi pojazdu świetnie się sprawdza w ciasnych osiedlowych uliczkach. Dla transportów ciężkich, maszyn i urządzeń o masie własnej do 14 ton firma nasza wykorzystuje specjalistyczny samochód wyposażony w platformę stacjonarną z wyciągarką hydrauliczną i  żurawiem marki Cormach.

ROK 2011

Najnowszy pojazd - International 4700. Wypełnia lukę w sektorze pojazdów holowniczych klasy średniej. Będzie pomocny przy holowaniu pojazdów osobowych, dostawczych i małych pojazdów ciężarowych.  Duża masa własna, wysięgnik holowniczy, boom ratowniczy wyposażony w dwie 6 tonowe, niezależnie sterowane wyciągarki hydrauliczne, oraz kompletne wyposażenie pozwoli na bezpieczne wyciąganie pojazdów z poza korony drogi oraz stawianie pojazdów na koła.

 

Ciąg dalszy nastąpi...

wykonanie: domena.pl